Jak vybrat nejlepší nabídku půjčky

Kdy, kde jak a od koho si vzít půjčku. Nabídek na půjčku je velmi hodně, a tak se člověk může dostat do paralýzy z příliš velké nabídek na půjčku bez doložení příjmů. To je především půjčka, kterou si chceme vzít hned bez toho, aniž bychom věřitele chtěli informovat o tom, jak na tom vlastně jsme finančně.

Opravdu je půjčka bez ověření příjmů bez ověření?

Pokud bychom si mysleli, že věřitel neověřuje naši schopnost splácet, tak to je jinak. Věřitel, tedy společnost, která nám nabízí půjčku bez doložení příjmů neověřuje naši bonitu, ale ověřuje jiné údaje. Tyto společnosti mají většinou přístup do různých registrů dlužníků a podle těchto registrů mohou zjistit, jestli si berete další půjčku. Navíc, pokud nám někdo půjčuje peníze, aniž by si chtěl být jistý tím, zda půjčku bez doložení příjmů máme schopnost splácet či ne je velmi podezřelé a je třeba být velmi opatrný, aby se člověk nestal obětí právně-ekonomické pasti.

Od koho si vzít půjčku

Od koho si vzít půjčku? To je velmi důležité a je to důležitější než výše úroků. Ten, kdo nám nabízí půjčku bez doložení příjmů chce na nás vydělat. To je bohužel normální. Ale jsou též věřitelé, kteří nechtějí jen vydělat, ale chtějí druhého člověka vyždímat skrze různé skryté poplatky či možnost naši půjčku přeprodat třetí straně – exekuční společnosti.

Prozíravost, prozíravost, prozíravost

Na první pohled se může zdát, že půjčka bez doložení příjmů je o číslech a je třeba se ptát na to, jaké budou úroky. Problém s takovouto půjčkou je v tom, že ji často nabízejí lidé bez morálních zásad a jejich prací je jen ždímat druhého skrze právnicko-ekonomické mechanismy. Navíc zneužívají situace, kdy si člověk chce půjčit peníze v tíživé životní situaci.

Kdo to je?

Půjčku bez doložení příjmů poskytují především nebankovní společnosti.  Na co je třeba u takových společností dávat pozor? Jedním z údajů je adresa. Je dobré se dívat na jaké adrese společnost sídlí a případně si ji pomocí map ověřit.  Kontaktní údaje obecně jsou velmi důležité. Proč? Jsou firmy, které rádi nechávají dluh narůstat i tím, že je s nimi velmi obtížné komunikovat – především poté, co vám půjčí půjčku bez doložení příjmů. Pamatujme na jeden židovský vtip:

„Otče, vyhrál jsem ten soudní spor pana X.“ „Ty jsi hlupák“, zvolá otec, „ten soudní spor živil naši rodinu 20 let!“. Vše se nám může velmi, velmi prodražit.

Využívejme srovnávače půjček

Pokud nejsme zrovna v tíživé situaci a máme čas, tak využívejme různé srovnávače půjček typu hyperinflace.cz, usetreno.cz atd. Získáme zde přehled různých společností a můžeme zjistit výši úroků. Na co je dobré se ptát? Jak firma upozorňuje na první nesplacenou půjčku, či si za upozornění účtuje poplatek a kde je ve smlouvě napsané to, co vám prodávající komunikuje. Pokud společnost upozorňuje na první nesplacenou půjčku, aniž by za to nebrala velké peníze, je možné trochu více věřit. Většině z nás též vznikne problém proto, že jsme zapomněli zaplatit půjčku anebo nám včas někdo na účet neposlal peníze. Buďme tedy chytří jako liška.