Půjčka přes internet – rychlý způsob, jak získat peníze na svůj účet bez vycházení z domu

Digitální svět

V dnešní době je možné skoro všechno zařídit z domu, aniž by bylo potřeba vyjít z domu. Dokonce i jídlo nám dovezou přede dveře. Internet se pro nás stal velkým katalogem, skrze který můžeme vybírat různé zboží a služby a skrze porovnávání cen získat skutečně zajímavé nabídky.  Díky srovnávačům jako je Heureka nebo Ceneo můžeme vidět rozdíl v ceně. A to není ještě všechno – internet věcí je za dveřmi. Ale už teď se mluví o lednicích, které budou registrovat naše nákupy a objednávat to, co chybí.

Půjčka on-line a naše psychika

Půjčka on-line se stává součástí nakupování přes internet, zvláště v momentě, kdy nám chybí peníze na atraktivní nabídku.  Vzít si půjčku on-line může být až neuvěřitelně jednoduché, a proto člověk musí být více ve střehu při své finanční disciplíně.  Ale to je samozřejmostí ne? Až tak ne, protože ne vždy si uvědomuje, jak funguje naše psychika.

Pokud bychom si brali půjčku on-line na tepelné čerpadlo, tak se jedná většinou o vyšší částku, a to si budeme rozmýšlet a zvážíme, či půjčku dokážeme splácet. Ovšem pokud by se jednalo o menší částku do 10 000Kč – budeme ještě stále ve střehu? Vždyť splátka bude velmi nízká ne? To se dá bez problému utáhnout ne?

Půjčka on-line není hra

Půjčka on-line není hra – jedná se o skutečné peníze, které se musí někomu splácet a věřitel povětšinou stanovuje podmínky smlouvy a vymáhání půjčky v případě nesplácení. Tuto půjčku též může přeprodat někomu jinému, takže se může věřitel půjčky on-line změnit a problémem je, že nelze tuto hru ukončit, restartovat – musí se platit – svým majetkem. Půjčka on-line není nebezpečná, pokud u ní nejsou vysoké úroky anebo není její splácení příliš dlouhé.

Půjčka on-line dobrý sluha, ale zlý pán

Půjčka on-line odvede dobrou službu v momentě, kdy nám chybí trochu peněz na něco opravdu výhodného nebo potřebného, ale stává se zlou v momentě, kdy nás začne požírat. Jak se to může stát? Jakmile si vezmeme půjčku on-line, tak si zmenšujeme prostor, vzít si další nebo větší půjčku on-line. Příklad: Je možné, že jsi půjčíme na nový mobilní telefon a měsíčně budeme splácet 699 Kč po dva roky. Ovšem to je poměrně dlouhá doba a nevíme, co se může stát. Najednou se rozbije pračka, a budeme potřebovat vzít si další půjčku. Může se ukázat, že nám větší půjčku dá pouze nebankovní společnost, protože naše banka nám dala limit na výši půjčky on-line anebo budeme splácet další půjčku třeba 1499 Kč. A najednou nám začne z našeho konta odcházet více jak 2000Kč měsíčně, což může být pro někoho již problém anebo stále budeme cítit, jak nám půjčka on-line dýchá na záda.

Půjčka on-line s rozumem

Bohužel se nemůžeme chovat jako stát a stále a stále si půjčovat bez následků. Ovšem nemusíme jít cestou druhého extrému a nepůjčit si ani ve chvíli, kdyby nám půjčka mohla opravdu pomoci zvládnout těžší situaci anebo koupit něco za výhodnou cenu. Dnes se do naší mentality dostává myšlení a ekonomika „symbolu“. Tedy značka může být důležitější než kvalita výrobku. Máme tendenci hledat symbolickou prestiž než opravdovou kvalitu nebo hodnotu. Půjčka on-line je dnes snadno dostupná, ale nevyužívejme ji na nákup značkového oblečení, moderních telefonů a jiných gadgetů, abychom si skrze půjčku on-line na spotřební zboží nesnížili svůj „potenciál si půjčovat“.