Studentský účet – jak na něj

Být studentem, zvláště na koleji a na vlastní pěst, znamená nejen svobodu, ale také odpovědnost. Odpovědnost je slovo, které nezní moc dobře. Jedná se tedy spíše o to, že se člověk učí rozdělovat peníze mezi zábavu a životní potřeby. Mnohým studentům se stalo, že se trochu přepočítali nebo nedopočítali a pak bylo potřeba nějak řešit krátkodobě nedostatek financí.

Od nuly k nule

Pokud člověk studuje a vydělává si pomocí brigád, tak může mít problém něco více našetřit. Má-li člověk stabilní brigádu, tak se již něco našetřit dá, ale není toho mnoho. Se studentským účtem může být velmi těžké balancovat bez podpory rodičů, a tak se student učí žít od nuly k nule. Osvojuje si tak jistý typ ekonomického a životního myšlení, které je charakterizováno rezignací na budoucnost. Jak to? Nemůžeme-li více našetřit, tak žijeme život právě teď. Jak to má pochopit rodič studenta? Nechť si rodič začne šetřit na Lamborghiny ze svého platu a též velice rychle ztratí vizi budoucnosti a bude se soustředit na to, co má teď a tady.

První karambol, první sms půjčka

Často to bývá tak, že student dostane výplatu či získá nějaké peníze na začátku měsíce a vyjde si na párty užít trochu té volnosti. Student nedokáže vydržet žít v ekonomické šedi poplatků a šetření. Takže na začátku vydá nekontrolovaně trochu peněz a pak ke konci měsíce zjišťuje, kolik mu chybí nebo jak moc si musí utáhnout opasek.  Pokud studentovi chybí peníze na obědy, tak se dá vydržet o chlebu a vodě, ale klopot je v momentě, kdy student musí ve finanční tísni zaplatit nějaký výdaj (kolej, učebnice…). Kde vzít peníze?

Pokud student nechce nebo nemůže jít pro nové peníze k rodičům, tak může využít sms půjčku. Sms půjčka není odvozená jen od sms zprávy, ale sms byla vždy spojená s rychlostí. Tedy sms půjčka je rychlá půjčka. Pokud student ještě není evidován v nějakém registru dlužníků, tak ji povětšinou bez problému dostane.

Půjčka s odpovědností

Vzít si půjčku je poměrně snadné, ale její splácení až tak snadné být nemusí. Proto pro studenta s první půjčkou přichází také první ekonomická odpovědnost. Nesplácet takovouto půjčku se většinou hrubě nevyplatí, protože s ní jsou spojené vysoké úroky. Sms půjčka je skutečně určena k tomu, aby studentovi pomohla ucpat díru, ale je třeba ji, co nejrychleji splatit. U sms půjčky může být pro studenta důležitý delší čas splácení. Pokud tedy nemá student 100% jistotu, že může splátku splatit, tak je lepší nakonec jít požádat o pomoc rodiče.

Jak funguje sms půjčka?

Sms půjčka je propojená s mobilním telefonem. Každou žádost o půjčku finanční společnost prověřuje. Sms půjčka je rychlá. Stačí na smartphonu napsat vyžadované údaje a následně se vám společnost ozve na telefon a případně se doplní dodatečné informace. Pak nějakou krátkou dobu čekáte na potvrzení sms půjčky právě prostřednictvím sms zprávy.  Takže sms půjčka je skvělá možnost, jak získat peníze, když zrovna nemáme možnost přijít do banky nebo nemůžeme být u počítače.

Každá společnost může mít trochu jiný systém. Některá je více zaměřená na možnost vyřídit půjčku přes telefon a jiná je více provázaná s internetem.