Nejlepší rychlá půjčka – ale jaká?

Je potřeba si půjčit peníze rychle a krátkodobě peníze? Ale kde? Jakou společnost využít? Jak se zorientovat ve velké a pestré nabídce půjček?

 

Není srovnávač jako srovnávač

Většinou dnes vyhledáváme půjčky na internetu a k tomu můžeme využívat tzv. porovnávače půjček. To jsou specializované webové strany, kde jsou evidovány a analyzovány bankovní a nebankovní společnosti nabízející různé typy půjček. Některé z těchto webů využívají data k tomu, aby sami nabídli svůj finanční produkt – půjčku jako nejvýhodnější. Ta ovšem nemusí být pravda. Pokud někdo něco porovnává za nás, tak vlastně využívá toho, že příliš nepřemýšlíme a jen si prohlížíme katalog. U půjčky je též potřebná historie společnosti, která půjčuje peníze. 

 

Zavedená půjčka versus výhodná půjčka

Některé firmy jsou známé tím, že půjčují peníze a v těchto webových srovnávačích vyjdou jako středně výhodné. Ovšem na druhou stranu se jedná o firmy, které mají pevné sídlo, adresu a své finanční know-how. Lidé s těmito firmami mají více či méně pozitivní nebo negativní zkušenosti, ale značka se na trhu udržela. Pokud by služby takové finanční společnosti byly skutečně špatné, tak by se tato firma nemohla udržet. 

 

Smart půjčka a jiné mikropůjčky

Smart půjčka neboli chytrá online půjčka je finančním produktem, který se řadí do kategorie mikropůjček, tedy do půjček o menší částce.  Je to půjčka, kde není mnoho papírování a ověřování a u některých společností máte kontakt s obchodním zástupcem, který vám přinese peníze a pak vyzvedává splátky.  Smart půjčka je výhodná ve chvíli, kdy vám prostě chybí malý obnos anebo nemáte zrovna k dispozici hotovost. 

 

Půjčka je i naší odpovědností

To, jak je půjčka výhodná nebo záleží také na nás a na tom, jakou si dáme práci s vyhledáváním nejlepší nabídky. Může se ukázat, že některé společnosti mají výhodnější úročení na vyšší zapůjčenou částku než na malou částku.  Jestli aktivně komunikujeme, tak můžeme před využitím půjčky přes internet napsat do společnosti e-mail, aby nám vyčíslili náklady na půjčku včetně dodatečných poplatků za evidenci půjčky.

 

Pod malou hvězdičkou

Nejdůležitější věci jsou často ve smlouvách napsaný malým písmem pod hvězdičkou nebo jsou napsány na první pohled obecnou frází.  Proto je dobré číst smlouvu s hvězdičkou anebo si v prohlížeči stránku zvětšit a přiblížit, aby vše bylo čitelnější. Člověk musí být ve střehu a nepropadnou psychologickému tlaku situace. Pokud bychom si v daný čas nepotřebovali půjčit peníze a četli smlouvu půjčky, tak bychom sami takové podmínky odmítli. Ale pokud jsme pod psychologickým tlakem, tak snižujeme své nároky a některé podmínky připustíme a souhlasíme s nimi.

 

Výhoda ověření

Nikomu se nelíbí, je-li prověřován. Ovšem u půjčky je dobré, pokud se někdo zajímá o naši bonitu a případně může hrozit, že nám nakonec půjčka nebude schválena. Tím, že se někdo zajímá o naši bonitu, tak to znamená, že nepůjčuje peníze jen tak bez rizika a že nám důvěřuje.