Rychlá půjčka pro seniory

Být seniorem je na jednu stranu krásná věc, ale na druhou velmi krutá. Jak jsme zestárli my, tak s námi zestárly věci, které jsme budovali – dům, kotel, kuchyně, auto atd. Zkrátka – na stará kolena ještě budeme muset rekonstruovat a budovat. Ale problém je, že ne vše lze z důchodu financovat a staršímu člověku nechce každý půjčit.

Půjčka pro seniory existuje

Jsou společnosti, které půjčují také seniorům. Jestli je tato půjčka výhodná nebo ne, to je druhá věc. Proč je půjčka pro seniory tak problematická? Jestli senior zemře, tak po kom bude věřitel peníze vymáhat? Proč si má věřitel komplikovat život tím, že bude vymáhat peníze skrze dědické řízení? Že to není nic pěkného? Bohužel, svět financí nezná slitování. Ale přesto jsou společnosti, které umí půjčovat seniorům a senioři jsou pro ně zajímavou skupinou.

Zonky půjčka

Zonky půjčka je on-line půjčkou na cokoliv. Zonky umožňuje si půjčit větší obnos. Nejedná se o klasickou banku ani nebankovní společnost. Je to spíše on-line systém, kde lidé půjčují lidem.  Stačí zde napsat svůj příběh a čekat, zda vám lidé dají důvěru a půjčí vám. A pak jen splácíte. Zonky též umožňuje splácet v delší časové lhůtě po menších částkách. Je to tedy velmi dobrá on-line půjčka.

Nebankovní půjčka

Další možností, především na kratší dobu je on-line půjčka od nebankovní společnosti. Senioři tyto půjčky využívají především na dofinancování rekonstrukce domu, na nové zuby či větší rehabilitační pomůcky. Jedná se většinou o menší částky na kratší dobu. Pro seniory při on-line půjčce může být méně výhodný úrok, ale to je cena za to, že někdo věří, že senior vše splatí ze svého důchodu.

Půjčka pro sebe, nikoliv pro druhé

Někteří senioři ve své velké lásce půjčí peníze, aby podpořili své děti nebo vnoučata a půjčené peníze jim dají jako dárek. Obdarovaný neví, že se jedná o půjčené peníze. Ovšem, pokud se senior dostane do problémů, tak jsou peníze vymáhané po něm, nikoliv po jeho dětech a vnucích. Je to nebezpečná situace, protože senior nemá ani peníze, které by mohl vrátit a ani zakoupenou věc, kterou by mohl exekutor zabavit. Tak jako nemůžeme darovat něco, co není naše, tak nelze darovat půjčené peníze, které vlastně nejsou naše.

Dluh v dědictví

Najdou se též senioři, kteří se zadluží a myslí si, že s jejich úmrtím také zemře dluh. Bohužel tak tomu není zcela. Věřitel může dluh nahlásit do dědického řízení a nárokovat si děděný majetek. Děti pak mohou být velmi nepříjemně zaskočeni a budou se muset dědictví nakonec vzdát. Rodina tak může přijít o majetek, který převyšuje hodnotu dluhu. Je škoda přijít o dům jen proto, že dluh je 150 000 Kč.  Některé rodiny ro řeší tak, že dědicové (děti) si sami vezmou od někoho půjčku, aby zaplatili dluh, který vytvořil zemřelý senior. A takovýmto způsobem se dluh dědí – nepřímo.

On-line půjčka

On-line půjčka není pro seniora až tak běžné. Vždy se chodilo do banky. Ale internet umožňuje on-line půjčky porovnat a vaše děti vám rádi poradí s on-line půjčkou poradí